Składowisko

Roboty drogowe

Azyl

Przygarnij mnie już dziś!

 • Składowisko, PSZOK

  Bezpieczne składowanie odpadów, punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych

 • Kompostownia

  Fertilo - kompost najwyższej jakości produkowany wyłącznie z odpadów zielonych

 • Azyl

  Kompleksowa opieka nad psami i kotami, akcje adopcyjne

 • Roboty drogowe, utrzymanie czystości

  Remonty jezdni i chodników, utrzymywanie terenów zielonych, sprzątnie miasta

1 z 8 >>

Zwierzaki z Azylu Szukają Domu

01.07.2015
W najbliższą sobotę 4 lipca Tarnowski Azyl dla Psów i Kotów organizuje akcję adopcyjną „Szukam Domu”. Na parkingu przed Gemini Park Tarnów stanie charakterystyczny żółty namiot z pracownikami Azylu, wolontariuszami, a przede wszystkim z psami i kotami.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 14.00. W tym czasie wszyscy zainteresowani losem azylowych zwierzaków będą mogli zapoznać się z psami i kotami oraz dokonać adopcji. – Procedura jest bardzo prosta. Mamy przygotowaną umowę adopcyjną, którą trzeba podpisać, zobowiązać się do zapewnienia zwierzętom dobrych warunków i opieki. Przypominam, że nie wydajemy psów na łańcuch! – mówi Adrian STARZYK, kierownik Azylu w PUK.

Podczas akcji zaprezentowanych zostanie około 10 psów i kilka kotów. Wszystkie pozostał azylowe zwierzaki – a jest to w tej chwili 80 psów i 15 kotów – oglądać można będzie na specjalnej multimedialnej prezentacji puszczanej na ekranie telewizora. Jak zwykle nie zabraknie porad weterynarza oraz pokazu strzyżenia psów.

Zaplanowano także dodatkowe atrakcje. – Zapraszamy całe rodziny. Będzie malowanie twarzy, budowanie zwierząt z balonów, liczne konkursy z nagrodami – mówi Adrian STARZYK. – Zaprezentuje się także Tarnowska Konfederacja Motocyklistów „Wataha”.

Oprócz „Watahy” gościem akcji jest też towarzystwo OTOZ Animals.

Obecna akcja jest drugą, jaką w tym roku organizuje Azyl. – W codziennej praktyce notujemy adopcję co dwa, trzy dni. Ale w tym samym czasie mniej więcej tyle samo psów trafia do naszego Azylu, więc ilościowe status quo zwierząt w Azylu jest zachowane. Akcje adopcyjne są dodatkową szansą, by więcej zwierząt na raz trafiło w dobre ręce, znalazło swój dom – mówi Adrian STARZYK.

Kontakt dla dziennikarzy
Adrian Starzyk, kierownik Azylu: 721 626 175
Dodał: Administrator

5 psiaków znalazło nowy dom

15.06.2015
To była udana akcja adopcyjna Tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów. W jej trakcie 5 psów trafiło do nowych domów. Ponadto wiele osób skorzystało z porad lekarza weterynarii oraz pracowników Azylu. Właściciele zwierzaków pobierali też pakiety WC dla psiaków oraz ulotki informacyjne dotyczące prawidłowego żywienia i opieki nad zwierzętami.

- Było naprawdę duże zainteresowanie. Na pewno wpłynął na nie fakt, że uczestnicy akcji mogli zapoznać się ze zwierzętami, które były na miejscu, mogli przejść się z psami na spacer – mówi Adrian Starzyk kierownik Azylu. – Dziękujemy za tak liczne przybycie, za adopcję. I już zapraszamy na kolejną akcję. Szczegóły wkrótce.

Akcja adopcyjna była jednym z elementów Dnia Rodziny, jaki 30 maja odbył się na obiektach rekreacyjnych TOSiR przy ul. Wojska Polskiego. Imprezę przygotowała KANA razem z Zespołem Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia SIÓDEMKA, Szkołą Podstawową Nr 9 oraz tarnowskim Azylem dla Psów i Kotów. W organizacji pomogli także strażacy, policja oraz pracownicy TOSiR-u.
Dodał: Administrator

Psiaki na wybiegu

28.05.2015
Psiaki w tarnowskim Azylu mają już nowy wybieg – Ma 17 na 18 metrów, czyli 2,5 ara powierzchni. To bardzo duży teren, na którym psy mogą swobodnie wybiegać się, bawić, spacerować – mówi Janusz Łabno, dyrektor Zakładu przy ul. Cmentarnej, gdzie funkcjonuje Azyl.

Ale wybieg to nie tylko zabawa. Psy są tam uczone posłuszeństwa i komend. – Zapraszamy ludzi, którzy chcą wyprowadzić psy, zobaczyć jak się zachowują na smyczy, jak reagują na polecenia, jak są ułożone – mówi Janusz Łabno.

Wybieg sfinansowany został ze środków pozyskanych w ramach programu wirtualnych adopcji. – Jak widać, wirtualne adopcje przynoszą zwierzętom wymierne korzyści – mówi Łabno.
Obecnie w Azylu przebywa 87 psów i 4 koty.
Dodał: Administrator
Polecamy
ul. Cmentarna 31
33-100 Tarnów
Siedziba spółki, składowisko odpadów, Punkt SZOK
 • tel 14-625-82-09,
  faks. 14-636-36-39
 • @puk@puk.tarnow.pl
ul. Kąpielowa 4b
33-100 Tarnów
Drogi, zieleń, usługi remontowo-budowlane, Punkt SZOK
 • tel. 14-621-63-96,
  tel. 14-621-04-25
 • @puk@puk.tarnow.pl
Inne
 • KRS: 0000461460
 • NIP: 8733251185
 • REGON: 122830260
 • Poczta
Copyrights ©2014: Przesiębiorstwo Usług Komunalnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.