Składowisko

Roboty drogowe

Azyl

Przygarnij mnie już dziś!

 • Składowisko, PSZOK

  Bezpieczne składowanie odpadów, punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych

 • Kompostownia

  Fertilo - kompost najwyższej jakości produkowany wyłącznie z odpadów zielonych

 • Azyl

  Kompleksowa opieka nad psami i kotami, akcje adopcyjne

 • Roboty drogowe, utrzymanie czystości

  Remonty jezdni i chodników, utrzymywanie terenów zielonych, sprzątnie miasta

1 z 8 >>

Pustułki odlatują z Azylu

24.08.2015
Pracownicy Azylu dla Psów i Kotów działającego w strukturze PUK, wypuścili do natury swoich nietypowych podopiecznych: trzy pustułki i jedną sowę.

Mało kto wie, że Azyl oprócz swojej podstawowej działalności, czyli opieki nad zwierzętami domowymi – psami i kotami, zajmuje się także opieką, leczeniem i rehabilitacją zwierząt dziko żyjących. Pensjonariuszami Azylu były już m.in.: myszołów albinos, sarny, łoś, lisy, zaskrońce i jeże.

Po takie zwierzaki jedziemy, jak na typową interwencję, czyli po stosownej informacji od policji czy straży miejskiej – tłumaczy Janusz Łabno, dyrektor PUK Zakładu przy ul. Cmentarnej. - Po przyjeździe określamy skalę potrzeb i albo pomagamy zwierzętom na miejscu albo zabieramy je do Azylu. Tutaj nasz weterynarz leczy zwierzęta i rehabilituje je. A gdy są już zdrowe i zdolne do zdobywania pokarmu, wypuszczamy je na wolność, zazwyczaj w to miejsce, z którego je zabraliśmy.

Pustułki oraz sowa trafiły do Azylu trafiły jako pisklaki. Od tej pory były pod stałą opieką. Zostały odchowane i nauczone podstawowych umiejętności niezbędnych do przeżycia na wolności, czyli m.in. zdobywania pożywienia. – Ptaki wypuściliśmy koło naszego Azylu na zielonych terenach przy Lasku Lipie. Chwilę krążyły wokół Azylu, aż w końcu znalazły swoją drogę i odleciały na dobre – mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu.
Dodał: Administrator

Baseny i tor przeszkód dla psów

05.08.2015
Wybieg dla psów w tarnowskim Azylu powiększył się o tor przeszkód oraz dwa baseny: suchy i mokry. Tym samym wydatnie zwiększył się tu komfort pobytu psiaków. – To nie tylko atrakcje dla zwierząt, to także element ich nauki i socjalizacji – tłumaczy Adrian Starzyk, kierownik Azylu.
Zaczęło się od toru przeszkód.

Pracownicy Azylu wykonali go we własnym zakresie wykorzystując materiały dostępne na składowisku przy Cmentarnej. Tor zbudowany jest z drewnianych skrzyń, podestów, opon. Psy wypuszczone na wybieg mogą pokonywać przeszkody, nabywać nowych umiejętności. To dla nich, oprócz pobytu w boksach i codziennych spacerów, nowy rodzaj aktywności. – Serdecznie zapraszamy do Azylu pełnoletnie osoby oraz młodociane pod opieką dorosłych. Każdy, także osoby, które chcą adoptować psa, będzie mógł zabrać psiaka na wybieg, pobawić się z nim, nauczyć go nowych rzeczy, zobaczyć, jak reaguje – mówi Adrian Starzyk.

Podobną, chociaż już bardziej zabawową formą aktywności azylowych psów są baseny. Pracownicy Azylu zbudowali je ze starych, odnowionych wanien. Jedna napełniona jest wodą, druga gumowymi piłeczkami. Psy mogą się bawić, a w przypadku upałów ochłodzić. – Staramy się, by nasze zwierzaki w oczekiwaniu na adopcje czuły się jak najlepiej – podsumowuje Janusz Łabno, dyrektor Zakładu PUK przy ul. Cmentarnej.
Dodał: Administrator

Zwierzaki z Azylu Szukają Domu

01.07.2015
W najbliższą sobotę 4 lipca Tarnowski Azyl dla Psów i Kotów organizuje akcję adopcyjną „Szukam Domu”. Na parkingu przed Gemini Park Tarnów stanie charakterystyczny żółty namiot z pracownikami Azylu, wolontariuszami, a przede wszystkim z psami i kotami.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 14.00. W tym czasie wszyscy zainteresowani losem azylowych zwierzaków będą mogli zapoznać się z psami i kotami oraz dokonać adopcji. – Procedura jest bardzo prosta. Mamy przygotowaną umowę adopcyjną, którą trzeba podpisać, zobowiązać się do zapewnienia zwierzętom dobrych warunków i opieki. Przypominam, że nie wydajemy psów na łańcuch! – mówi Adrian STARZYK, kierownik Azylu w PUK.

Podczas akcji zaprezentowanych zostanie około 10 psów i kilka kotów. Wszystkie pozostał azylowe zwierzaki – a jest to w tej chwili 80 psów i 15 kotów – oglądać można będzie na specjalnej multimedialnej prezentacji puszczanej na ekranie telewizora. Jak zwykle nie zabraknie porad weterynarza oraz pokazu strzyżenia psów.

Zaplanowano także dodatkowe atrakcje. – Zapraszamy całe rodziny. Będzie malowanie twarzy, budowanie zwierząt z balonów, liczne konkursy z nagrodami – mówi Adrian STARZYK. – Zaprezentuje się także Tarnowska Konfederacja Motocyklistów „Wataha”.

Oprócz „Watahy” gościem akcji jest też towarzystwo OTOZ Animals.

Obecna akcja jest drugą, jaką w tym roku organizuje Azyl. – W codziennej praktyce notujemy adopcję co dwa, trzy dni. Ale w tym samym czasie mniej więcej tyle samo psów trafia do naszego Azylu, więc ilościowe status quo zwierząt w Azylu jest zachowane. Akcje adopcyjne są dodatkową szansą, by więcej zwierząt na raz trafiło w dobre ręce, znalazło swój dom – mówi Adrian STARZYK.

Kontakt dla dziennikarzy
Adrian Starzyk, kierownik Azylu: 721 626 175
Dodał: Administrator
Polecamy
ul. Cmentarna 31
33-100 Tarnów
Siedziba spółki, składowisko odpadów, Punkt SZOK
 • tel 14-625-82-09,
  faks. 14-636-36-39
 • @puk@puk.tarnow.pl
ul. Kąpielowa 4b
33-100 Tarnów
Drogi, zieleń, usługi remontowo-budowlane, Punkt SZOK
 • tel. 14-621-63-96,
  tel. 14-621-04-25
 • @puk@puk.tarnow.pl
Inne
 • KRS: 0000461460
 • NIP: 8733251185
 • REGON: 122830260
 • Poczta
Copyrights ©2014: Przesiębiorstwo Usług Komunalnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.