Składowisko

Roboty drogowe

Azyl

Przygarnij mnie już dziś!

 • Składowisko

  Ekologiczne i bezpieczne składowanie odpadów komunalnych

 • Kompostownia

  Fertilo - kompost najwyższej jakości produkowany wyłącznie z odpadów zielonych

 • Azyl

  Kompleksowa opieka nad psami i kotami, akcje adopcyjne

 • Roboty drogowe, utrzymanie czystości

  Remonty jezdni i chodników, utrzymywanie terenów zielonych, sprzątnie miasta

1 z 3 >>

Ekologiczne lekcje

09.07.2014

Coraz popularniejsze stają się eko-lekcje organizowane przez PUK. – Szkoły chętnie korzystają z naszej oferty, szczególnie teraz, późną wiosną, kiedy najlepiej i najłatwiej bezpośrednio zobaczyć, na czym polega gospodarka odpadami – mówi prezes PUK, Tomasz Gut.

Eko-lekcje PUK organizuje od lat. Praktycznie kilka razy w tygodniu w maju i czerwcu, na składowisku odpadów pojawiają się wycieczki szkolne. – Podczas zajęć terenowych dzieci i młodzież szkolna zwiedzają teren składowiska przy ul. Cmentarnej. Oglądają wielkie hałdy odpadów, kompostownię i przy okazji Azyl dla Psów i Kotów – mówi kierownik składowiska, Piotr Zieliński. – Uświadamiamy młodzież, jak ogromny obszar bezpowrotnie zajmują składowane odpady. Bezpowrotnie, bo przez długie dziesięciolecia nie będzie można tutaj niczego robić. Mówimy, jak ważne jest segregowanie odpadów w naszych domach, sortownie, a przede wszystkim planowana spalarnia, które ograniczyłyby zasadniczo ilość odpadów przeznaczonych do składowania.

Uczniowie oglądając teren z wierzchołka hałdy widzą, jak wielkie powierzchnie zarezerwowane są pod kolejne kwatery i jednocześnie uświadamiają sobie, że tego terenu wystarczy najwyżej na kilkanaście lat. – Tymi lekcjami chcemy pokazać, jak ważna jest hierarchia postępowania z odpadami, że powinniśmy ograniczać wytwarzanie odpadów i starać się je odzyskiwać – podsumowuje Piotr Zieliński.

Dodał: Administrator

Wolontariusze dopisali!

09.06.2014

Ponad 30 osób zgłosiło się na nabór na wolontariuszy do pracy w Azylu dla Psów i Kotów w Tarnowie. – To świetna informacja pokazująca, że nie brakuje ludzi, którym na sercu leży dobro zwierząt, ludzi gotowych do pracy ze zwierzętami, do poświęcenia swojego wolnego czasu – mówi kierownik Azylu w PUK, Janusz Łabno.

Nabór i szkolenie odbyło się pod koniec maja. Pojawili się w większości ludzie młodzi w wieku 15-25 lat, ale nie brakło także osób całkiem już dorosłych: 30-sto i 40-stolatków.


Wolontariusze pracują w Azylu od lat. Z ostatniego naboru zostało ich piętnastu. Wolontariusze wyprowadzają psy na długie spacery, uczą zwierzęta posłuszeństwa, podstawowych komend, przyswajają do obroży i smyczy.


- Trudno byłoby wyobrazić sobie nasze funkcjonowanie bez wolontariuszy. Ich obecność to przede wszystkim wielkie wydarzenie dla zwierząt, które czują bliskość, mogą się bawić, wybiegać. Wolontariusze są także obecni razem z nami podczas akcji adopcyjnych. Prezentują psy, opiekują się nimi – mówi Janusz Łabno. – Chciałbym tutaj serdecznie wszystkim byłym i obecnym wolontariuszom podziękować.

Dodał: Administrator

Psy i koty „Szukają Domu”

04.06.2014

W sobotę 14 czerwca w godzinach od 11.00 do 16.00 na terenie parkingu Gemini Park Tarnów naprzeciwko sklepu zoologicznego odbędzie się cykliczna akacja adopcyjna „Szukam Domu” zorganizowana przez Azyl dla Psów i Kotów w Tarnowie.

- Rokrocznie organizujemy takie akcje, zawsze z dużym sukcesem, który w tym wypadku oznacza, że nasze psiaki i koty trafiają do swoich nowych domów – mówi Janusz Łabno, kierownik Azylu działającego w strukturach PUK Sp. z o.o. – Mam nadzieję, że także i tym razem sporo zwierzaków znajdzie właścicieli.

Aby zaadoptować psa lub kota wystarczy naprawdę tego chcieć oraz mieć dobre warunki, które pozwolą psom i kotom czuć się dobrze w nowym mieszkaniu. – Jeśli ktoś zechce, może złożyć wolny datek albo kupić karmę dla psów czy kotów z naszego Azylu. Tego dnia karma oraz inne akcesoria w promocyjnej cenie odstępne będą w pobliskiej Zoologii – mówi Janusz Łabno.

Do adopcji przeznaczone są wszystkie zwierzęta z Azylu – jest tam obecnie 60 psów i 7 kotów – ale jednorazowo wystawione będzie 10 psów i 5 kotów. Pozostałe zwierzęta można będzie oglądać na przygotowanej prezentacji multimedialnej ze zdjęciami i opisem zwierząt. W miarę postępujących adopcji na akcji pojawiać się będą kolejne psy i koty.

Każde ze zwierząt ma aktualną książeczkę zdrowia, są przebadane, zaszczepione, odpchlone i odrobaczone, w pełni gotowe do adopcji.

W akcji wezmą udział wolontariusze prezentujący zwierzęta, a porad na temat zdrowia, wychowania i utrzymania psów udzielał będzie weterynarz. Dla uczestników akcji adopcyjnej przewidziane są atrakcje i nagrody ufundowane przez tarnowski Magistrat oraz Azyl. – Warto przyjść na akcję, zapoznać się z azylowymi zwierzakami. Może któreś z nich trafi właśnie do Państwa – zachęca Janusz Łabno.

Honorowy patronat nad akcją objął p.o. prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański.

Dodał: Administrator
Polecamy
ul. Cmentarna 31
33-100 Tarnów
Siedziba spółki, składowisko odpadów, Punkt SZOK
 • tel 14-625-82-09,
  faks. 14-636-36-39
 • @puk@puk.tarnow.pl
ul. Kąpielowa 4b
33-100 Tarnów
Drogi, zieleń, usługi remontowo-budowlane, Punkt SZOK
 • tel. 14-621-63-96,
  tel. 14-621-04-25
 • @puk@puk.tarnow.pl
Inne
 • KRS: 0000461460
 • NIP: 8733251185
 • REGON: 122830260
Copyrights ©2014: Przesiębiorstwo Usług Komunalnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.