Składowisko

Roboty drogowe

Azyl

Przygarnij mnie już dziś!

 • Składowisko

  Ekologiczne i bezpieczne składowanie odpadów komunalnych

 • Kompostownia

  Fertilo - kompost najwyższej jakości produkowany wyłącznie z odpadów zielonych

 • Azyl

  Kompleksowa opieka nad psami i kotami, akcje adopcyjne

 • Roboty drogowe, utrzymanie czystości

  Remonty jezdni i chodników, utrzymywanie terenów zielonych, sprzątnie miasta

1 z 4 >>

Zwierzaki znalazły dom

16.10.2014

Podczas październikowej akcji adopcyjnej zorganizowanej przez Azyl dla Psów i Kotów w Tarnowie, kilka zwierzaków znalazło swój dom, swoją rodzinę. – Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, nasz namiot, gdzie prezentowaliśmy psy i koty odwiedziło mnóstwo ludzi
mówi kierownik Azylu, Janusz Łabno.

Zainteresowani mogli oglądać część psów i kotów na żywo, a pozostałych pensjonariuszy Azylu na ekranie monitora. Pełną informacją o zwierzętach służyli pracownicy Azylu. Oczywiście psy i koty przeznaczone do adopcji był (i na co dzień są!) w pełni zdrowe, odrobaczone, zaszczepione, legitymujące się badaniami lekarskimi, mają swoją książeczkę zdrowia.

Niezależnie od akcji adopcyjnej, zapraszamy do Azylu i zachęcamy do adopcji zwierzaków – mówi Janusz Łabno. – Psy i koty czekają na nasza pomoc.
Przypomnijmy, że akcje adopcyjne są jednym z istotnych elementów działania Azylu działającego w strukturze PUK. Akcja „Szukam domu” odbyła się w tym roku już po raz trzeci.


Dodał: Administrator

Szukam domu

01.10.2014

W najbliższą sobotę 4 października Azyl dla Psów i Kotów w Tarnowie przeprowadzi akcję adopcyjną. Charakterystyczny, żółty namiot z psiakami i kotami stanie przed CH Max przy ulicy Szkotnik w Tarnowie. Akcja rozpocznie się o godz. 10.00, potrwa do 14.00.

To już trzecia akcja adopcyjna, jaką Azyl organizuje w tym roku. – Akcje adopcyjne są jednym z istotnych elementów działania naszego Azylu – mówi prezes PUK, Tomasz Gut. – To dodatkowa szansa dla zwierząt na znalezienie domu.
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do oglądania psów i kotów. – Podczas akcji będziemy mieć po kilka zwierząt ze sobą, ale wszystkie, jakie są w Azylu, można będzie oglądać na ekranie monitora. I wybrać tego psa czy kota, jaki nam się spodoba, jakiego polubimy. Oczywiście służymy pełną informacją o zwierzakach – mówi kierownik Azylu, Janusz Łabno.
Psy i koty przeznaczone do adopcji są w pełni zdrowe, odrobaczone, zaszczepione, legitymują się badaniami lekarskimi, mają swoją książeczkę zdrowia. – Zapraszamy serdecznie na akcję i do adopcji zwierzaków – mówi Janusz Łabno. – A po wakacyjnej przerwie zapraszamy także codziennie do naszego Azylu. Pamiętajmy, że psy i koty czekają na nasza pomoc.
Dodał: Administrator

Ekologiczne lekcje

09.07.2014

Coraz popularniejsze stają się eko-lekcje organizowane przez PUK. – Szkoły chętnie korzystają z naszej oferty, szczególnie teraz, późną wiosną, kiedy najlepiej i najłatwiej bezpośrednio zobaczyć, na czym polega gospodarka odpadami – mówi prezes PUK, Tomasz Gut.

Eko-lekcje PUK organizuje od lat. Praktycznie kilka razy w tygodniu w maju i czerwcu, na składowisku odpadów pojawiają się wycieczki szkolne. – Podczas zajęć terenowych dzieci i młodzież szkolna zwiedzają teren składowiska przy ul. Cmentarnej. Oglądają wielkie hałdy odpadów, kompostownię i przy okazji Azyl dla Psów i Kotów – mówi kierownik składowiska, Piotr Zieliński. – Uświadamiamy młodzież, jak ogromny obszar bezpowrotnie zajmują składowane odpady. Bezpowrotnie, bo przez długie dziesięciolecia nie będzie można tutaj niczego robić. Mówimy, jak ważne jest segregowanie odpadów w naszych domach, sortownie, a przede wszystkim planowana spalarnia, które ograniczyłyby zasadniczo ilość odpadów przeznaczonych do składowania.

Uczniowie oglądając teren z wierzchołka hałdy widzą, jak wielkie powierzchnie zarezerwowane są pod kolejne kwatery i jednocześnie uświadamiają sobie, że tego terenu wystarczy najwyżej na kilkanaście lat. – Tymi lekcjami chcemy pokazać, jak ważna jest hierarchia postępowania z odpadami, że powinniśmy ograniczać wytwarzanie odpadów i starać się je odzyskiwać – podsumowuje Piotr Zieliński.

Dodał: Administrator
Polecamy
ul. Cmentarna 31
33-100 Tarnów
Siedziba spółki, składowisko odpadów, Punkt SZOK
 • tel 14-625-82-09,
  faks. 14-636-36-39
 • @puk@puk.tarnow.pl
ul. Kąpielowa 4b
33-100 Tarnów
Drogi, zieleń, usługi remontowo-budowlane, Punkt SZOK
 • tel. 14-621-63-96,
  tel. 14-621-04-25
 • @puk@puk.tarnow.pl
Inne
 • KRS: 0000461460
 • NIP: 8733251185
 • REGON: 122830260
Copyrights ©2014: Przesiębiorstwo Usług Komunalnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.